تبلیغات متنی
خريد بک لینک در وبلاگها
آموزش آشپزی ایرانی
خرید گیفت کارت
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
زالوی گیلان لیرو

برای مشاهده اطلاعات بیشتر به www.gilanliro.com مراجعه بفرمایید.

 

برای مکاتبه با ما با info@gilanliro.com ارتباط بر قرار کنید . 

 

شماره تماس و ارتباط با ما

02632730952

02632747356

02632743651

به گزارش روابط عمومی گیلان لیرو آقای علیرضا تندرو ، کارآفرین و فعال عرصه اقتصادی مقاومتی درباره تاثیر زالو درمانی و تولید زالو در اقتصاد کشور چنین بیان داشت:

براساس مستندات و منابع معتبر علمی در دنیا، پس از قرن 19 میلادی زالو درمانی در اروپا رواج پیدا کرد. به دلیل تاثیر سریع زالو درمانی در بیماری ها و همچنین درمان کم هزینه این نوع درمان در میان مردم رواج پیدا کرد.

به همین دلیل مراکز علمی و دانشمندان به دنبال اثبات دلایل علمی تاثیر زالو درمانی بر بیماری ها ،  متوجه تاثیرات شگفت انگیز آنزیم های ترشح شده از بزاق زالو در هنگام رابطه انگلی خود و میزبان شدند.

پس از این کشف بزرگ کشورهای به اصطلاح توسعه یافته نظیر آلمان ، انگلیس ، فرانسه، امریکا، شوروی (روسیه) ، سوییس در یک رقابت جدی و سری به دنبال توسعه درمانی زالو و استحصال آنزیم ها از بزاق زالو و مطالعه بر روی آن ها مسابقه ای نفس گیر را آغاز نمودند.

سرانجام این مطالعات در قرن حاضر تولید مواد اولیه دارویی و آرایشی گردید که هر کدام از این کشورها به صورت مستقل علاوه بر توسعه زالو درمانی ، از مواد اولیه به دست آمده داروهای متفاوت برای درمانی بیماری ها ، ژل های متنوع برای استفاده در حوزه زیبایی و روغن های متنوع با کاربردهای متفاوت ساخته و آن را به سایر کشورها به فروش برسانند.

اما این پایان کار زالو نبود . بلکه زالو در عرصه دامپزشکی نیز نقش پر رنگی ایفا می کند و در بسیاری از کشورها نظیر اکراین، هلند ، روسیه ، آلمان و ... از زالو درمانی در درمان بیماری دام ها نیز استفاده می شود. به عنوان مثال در کشور اکراین با استفاده از زالودرمانی در گاوهای شیری، سرانه دریافت شیر را در هر ماه به صورت چشم گیری افزایش دادند که این کار نفع پنهانی را برای دامداران این کشور آشکار ساخت.

حال اینکه این سبک درمانی علاوه بر سریع، قاطع (در بسیاری از بیماری ها) ، ارزان و لذت بخش بودن ، عوارضی را برای بیمار به همراه ندارد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر به www.gilanliro.com مراجعه بفرمایید.

 

برای مکاتبه با ما با info@gilanliro.com ارتباط بر قرار کنید . 

 

شماره تماس و ارتباط با ما

02632730952

02632747356

02632743651

در نقطه مقابل نقش داروهای شیمیایی در سبد درمانی خانوار و کشور را بررسی کنیم:

هزینه های آموزش و تربیت پزشکان

هزینه های تجهیز درمانگاه یا بیمارستان ها

هزینه های اداری، پشتیبانی ، نظارت و ستادی

هزینه های تامین مواد اولیه دارویی از خارج از کشور

هزینه های تامین داروهای شیمیایی از خارج از کشور

هزینه تولید داروهای شیمیایی در داخل کشور

هزینه های ویزیت پزشکان که توسط بیماران پرداخت می گردد

هزینه های خرید داروها

و از همه مهمتر هزینه های استفاده داروها توسط بیماران و عوارض آنها و تاثیر داروها بر بیمار

چه کسی هست که بتواند نوع درمان یک بیمار در یک کشور به اصلاح توسعه یافته را با نوع درمان همان بیمار در کشور ما در یک ردیف قرار دهد. آشکار است که حفظ منابع انسانی در کشورهای اروپایی و امریکایی بسیار با اهمیت بوده و دولت ها برای حفظ این دارایی گران بها، کمتر به سوی استفاده های دارویی مشابه و یا سبک های درمانی با کشوری نظیر ایران هستند.

البته در این مطلب قصد نداریم زحمات اساتید و برزگواران عرصه علم پزشکی در کشور را زیر سوال برده و یا خدایی نکرده اتهامی به ایشان وارد کنیم. زحماتی که وزارت بهداشت خصوصا پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور داشته است به صورت چشمگیر وضعیت درمانی مردم را ارتقاء بخشیده است. اما با مقایسه زالو درمانی در کشورهای اروپایی و امریکایی، جای خالی زالودرمانی در وزارت بهداشت به شدت احساس می گردد. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: دغدغه قلبی امروز من احیای طب ایرانی اسلامی است، به آن بپردازید ، بنده قصد دارم با انتشار این متن راهی را برای بررسی مطالعات و مستندات سایر کشورها در عرصه زالو درمانی ، با همکاری دستگاه های متولی در کشور به وجود بیاوریم.

هرچند که از سال 1385 مردم ایران علاقه بسیاری را برای استفاده از زالو در درمان از خود نشان می دهند، اما هنوز به صورت جدی مسیر برای توسعه زالو درمانی در کشور محیا نشده است.

البته تجارت زالو نیز در دنیا نقش به سزایی در اقتصاد کشورهای تولید کننده دارد. کشورهایی نظیر اکراین، ترکیه، روسیه، چین، تایلند، آلمان تولید زالو و تجارت زالو در داخل و صادرات زالو در خارج از کشور را به صورت جدی دنبال می کنند.

چند سالی هست که ایران نیز به جریان تکثیر و پرورش زالو وارد شده تا بتواند علاوه بر تولید زالو مرغوب برای استفاده داخلی، سهمی در صادرات زالو و کسب درآمد ناشی از فروش زالو در این بازار را به خود اختصاص دهند.

در نتیجه توسعه زالو درمانی، تولید زالو، فروش زالو، صادرات زالو، استحصال بزاق زالو و تولید ارزش افزوده ناشی از زالو می تواند علاوه بر کاهش هزینه های درمانی در خانواده ها، در جهت خروج ارز از کشور برای تهیه برخی از داروها و مواد اولیه دارویی داشته و همچنین درآمد ناشی از صادرات زالو تاثیر مثبتی در اقتصاد کشور به وجود بیاورد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر به www.gilanliro.com مراجعه بفرمایید.

 

برای مکاتبه با ما با info@gilanliro.com ارتباط بر قرار کنید . 

 

شماره تماس و ارتباط با ما

02632730952

02632747356

02632743651


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
آموزش پرورش زالو,گیلان لیرو,صادرات زالو,زالو درمانی,خرید زالو,فروش زالو,زالوی طبی,زالو,